כירורגיה כללית

תחום הכירורגיה הינו ענף רפואי אשר מטרתו היא ריפוי מצבי מחלה, מום או פצע באמצעות ביצוע הליך ניתוחי. הכירורגיה מתחלקת לתחומים רבים כמו כירורגיית מוח, כירורגיית מוח, כירורגיית פה, כירורגיית לב וכלי הדם וכירורגיה כללית, עליה נדון במאמר זה.

כירורגיה כללית

הכירורגיה הכללית הינו אחד מהתחומים אשר ענף הכירורגיה כולל. תחום זה מתמקד בעיקר בחלל הבטן ובאזורים פנימיים. טיפולים המתבצעים תחת הכירורגיה הכללית כוללים ביצוע הליך ניתוחי. חלק מהניתוחים הם פולשניים, פתוחים, קצרים, פשוטים, וחלקם אף אונקולוגים ואורכים זמן רב יותר. מטרת ההליך הניתוחי היא להביא לריפוי מצבים רפואיים שונים באזורים כמו: קיבה, כיס מרה, לבלב, כבד, בקע במפשעה ואף כולל ניתוחים לטיפול בטראומות. כמו כן, היא גם מיועדת אף למצבי גידול, בין שפירים ובין ממאירים.

אילו ניתוחים נכללים בתחום הכירורגיה הכללית?

הכירורגיה הכללית נותנת מענה רחב הכולל מגוון גדול של ניתוחים, כאשר הנפוצים שבהם הם:

-ניתוח בקע לסוגיו השונים

-ניתוח למצבי טחורים

-ניתוח כיס מרה

-ניתוח להצרת קיבה

-ניתוח כלי דם

-ניתוח מעיים

-ניתוח ושט

-ניתוח כבד

-ניתוח לבלב

-ניתוח להסרת גידול ממאיר 

-ניתוח לסרת גידול שפיר

מה חשוב לדעת לפני הניתוח?

ראשית, בדקו האם מקום הניתוח שלכם ובראשו, הרופא המטפל, מקצועי מספיק. כשמדברים על בריאות, ובפרט כאשר על ניתוחים, לבחירת הרופא המטפל השפעה רבה הן על חווית המטופל והן על סיכויי הצלחת הטיפול. ד"ר אלדד פובזנר למשל, הוא מומחה בעל שם בתחום הכירורגיה הכללית והלפרוסקופית אשר גאל לקוחות רבים מסבל וכאבים, מתוך מקצועיות רבה ויחס אישי לכל מטופל ומטופל. אז אם אתם עדיין מתלבטים, מרימים טלפון לכל המי ומי או חורשים את גוגל, הרי הכתובת כאן לפניכם.

אז אחרי שערכתם בדיקה מקיפה בדבר מקצועיותו של הרופא המטפל, וודאו טרם היציאה לפגישת הייעוץ במרפאת הרופא המומחה כי בידיכם כל הבדיקות הרצויות, ואם אין לכם כאלו, בקרו אצל הרופא האישי שלכם והוא כבר יפנה אתכם לבדיקות הנצרכות. 

לפי מה נקבע סוג הניתוח?

הכירורג המטפל קובע את סוג הניתוח אותו תעברו, והחלטתו מתקבלת בהתאם לפרמטרים שונים כמו אבחנת המטופל ומצבו הרפואי הכללי, וזאת כדי לאפשר ביצוע הליך ניתוחי מתוך מקסימום בטיחות לצורך שמירה על בריאותו של המטופל. לאור כך, הפגישה עם הכירורג אליה בדרך כלל מקבלים זימון טרם הניתוח היא חשובה מאוד שכן בהתבסס עליה קובע הרופא את סוג הניתוח.